YourGamesGuide
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

YourGamesGuide

Acesta este un forum legat de gaming.LeaugeOfLegends,MinecraftCS:GO. Si multe alte jocuri
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ghid Thresh

In jos 
AutorMesaj
OneEyeKing20
Admin
OneEyeKing20


Mesaje : 3
Data de inscriere : 27/05/2017

Ghid Thresh Empty
MesajSubiect: Ghid Thresh   Ghid Thresh Icon_minitimeSam Mai 27, 2017 7:39 pm

Salut si bine v-am gasit la un ghid pentru thresh tongue
Ghid Thresh Thresh-icon

Abilitatile lui Thresh sunt :
Pasiva : Thresh Poate strange sufletele inamicilor lui care mor in apropierea sa oferindui astfel primeste permanent armura si puterea abilitatilor
Q (Condamnare La Moarte) : Thresh leaga cu lanturi un inamic si il trage spre el.A doua activare a acestei abilitati il trage pe thresh spre inamic
W (Calea Intunecata) : Thresh arunca un felinar care protejeaza campionii aliati din apropiere in potriva daunelor.Aliatii pot da click pe felinar pentru a ajunge la el
E (Tortura) : Atacurile lui Thresh se înlănţuie, provocând cu atât mai multe daune cu cât aşteaptă mai mult între atacuri. Când este activată abilitatea, Tresh îşi aruncă lanţul, doborând toţi inamicii din calea lui.
R (Inchisoarea) : O închisoare de ziduri care încetinesc inamicii şi le provoacă daune dacă sunt dărâmate.

Pentru a juca thresh iti trebuie o precizie destul de mare pentru a da Q-ul este un skill shot printre cele mai grele din joc,dar daca te inveti sa il dai corect iti poti ajuta foarte mult aliatii sau sa castigi un 1V1 cu un alt support/player.
E-ul este si el foarte OP si daca ai dat un Q corect il poti folosi pentru a trage player spre tine sau ai indeparta de tine.
O tactica pe care o folosesc si eu este sa dau Q-ul (sa ma trag la inamicul respectiv) si apoi sa il arun cu E-ul spre aliatul meu sau daca am facut o mica greseala si m-am tras la inamic prea repede sau prea devreme pot sa il inping inapoi si pot scapa.
R-ul (ultimata) trebuie folosita cand stii ca playeri nu au flash sau nu pot scapa prin alta modalitate,des ar trebuie sa folosesti ultimata pentru ati ajuta coechipieri (avand in vedere ca ce inamic intra prin zidurile ultimatei lui primeste 99% speed in minus timp de 2 secunde este foarte op pentru tine si aliati tai)apoi o mai poti folosi sa scapi de cineva daca e pe urmele tale (ei daca trec prin mai multe ziduri nu pot primi damage dar primesc 99%- speed)si o poti folosi si daca esti intr-un 1V1 cu un alt support/player.

Daca esti in situatia in care 2 player fug in stanga si in dreapta te poti preface ca dai hook-ul spre cel din dreapta/stanga si defapt tu sa il dai pe cel din partea opusa.
Thresh nu este un campion destul de greu de invatat dar daca te straduiesti sa il manuiesti cum trebuie si sa dai Q-urile E-urile W-eurile si ultimata cum trebuie (sa iti ajuti coechipieri,trebuie sa faci si asta) poti chiar sa cari un meci

Thresh se poate juca : Top,Support,Adc(nu prea se foloseste thresh adc asa de des si trebuie sa fii destul de bun dar poti juca cu el si ca ADC)

Cam acesta a fost ghidul,urmatorul ghid va fi despre Bard.
Succes la meciuri tongue

Sus In jos
https://yourgamesguide.forumgratuit.ro
 
Ghid Thresh
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YourGamesGuide :: League Of Legends-
Mergi direct la: